איך תרצה שיראה המטבח שלך? קבלו עד 3 הצעות מחיר בחינם וללא התחייבות!

החלפת ידיות לארון מטבח

המטבח נחשב לאחד החלקים החשובים ביותר בבית, והוא נקשר לחוויות, משפחתיות, טעמים והנאה. בעוד שיפוץ כללי במטבח שלנו מתבצע אחת לתקופה, שדרוגים קטנים יותר נעשים לעתים תכופות יותר. החלפת ידיות לארון מטבח הוא שדרוג נפוץ שכזה, ומעבר לניראות יש לו עוד תפקידים ויתרונות.

מתי נבצע החלפת ידיות לארון מטבח?

לידיות ארונות המטבח שלכם יש השפעה על ניראות המטבח כולו, וייתכן שעם הזמן נמצא כי בלויות, מיושנות או פשוט אינן תואמות את הסגנון הכללי. החלפת ידיות למטבח בידיות חדשות מאפשרת לכם לרענן את הסגנון ולהפיח חיים חדשים בארונות ובמטבח כולו. באתר "המטבח שלי" תוכלו לקבל הצעות מרעננות להחלפת ידיות ארונות המטבח שלכם, במחירים אטרקטיביים במיוחד.
 

החלפת ידיות מטבח

מהו מחיר החלפת ידיות למטבח?

מחיר החלפת ידיות למטבח מושפע ממספר גורמים רבים, על רובם נסביר בהמשך (בפסקה הבאה). בנוגע לשאלת המחיר, הטווח בעבור החלפת ידיות לכל המטבח (סטנדרטי עד 5 מטר), נע בין 400 ל-800 ש"ח בדרך כלל. הוא כולל את אספקת הידיות, פירוק הקיימות והתקנת החדשות. כמובן, אם אתם בתהליך של החלפת דלתות למטבח, תקבלו מחיר זול משמעותית ולעיתים גם הידיות יהיו כלולות במחיר.
 

מחיר החלפת ידיות לארונות המטבח

מחיר החלפת ידיות לארונות המטבח: 600 ₪

טווח מחיר גבוה 800 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

מהם הגורמים שישפיעו על המחיר?

 • כמות יחידות דרושה: הגורם שהכי צפוי להשפיע על המחיר הוא כמובן כמות היחידות הדרושה, בהתאם למספר הארונות מגירות שיש במטבח שלכם. מספר הידיות שעליך להחליף ישפיע על העלות הכוללת, וכדאי לזכור כי קניית ידיות בכמויות גדולות או בסטים יכולה להפחית עלויות בהשוואה לרכישת ידיות בודדות.
   
 • החומר ממנו עשויות הידיות: לחומר הידיות תפקיד משמעותי בקביעת המחיר. ידיות העשויות מחומרים איכותיים כגון פליז מוצק, נירוסטה או ברונזה נוטות להיות יקרות יותר מאלה העשויות מפלסטיק או מתכות זולות יותר. בהתאם למחיר, ידיות יקרות יותר לרוב מחזיקות זמן רב יותר לאורך השנים, וזה גם משהו ששווה לקחת בחשבון.
   
 • עיצוב וסגנון הידיות: העיצוב והסגנון של הידיות יכולים להשפיע גם על המחיר. ידיות מורכבות או מקושטות עשויות לעלות יותר בהשוואה לעיצובים פשוטים ומינימליסטיים. ידיות עם צורות, דוגמאות או אלמנטים דקורטיביים ייחודיים עשויים להיות בעלי תג מחיר גבוה יותר. בעת בחירת ידיות מטבח חדשות, עלינו לבצע שיקול של הסכום שתיקצבנו לטובת העבודה לעומת הרצון לעצב את המטבח שלנו כפי שאנו אוהבים.
   
 • מותג ואיכות הידיות: בשוק אביזרי המטבח ניתן למצוא מגוון של מותגים וחברות, ולמותג עשויה להיות השפעה רבה על המחיר. מותגים ידועים המציעים אומנות ועמידות עשויים לעלות הרבה יותר בהשוואה למותגים גנריים או פחות מוכרים. יחד עם זאת, השקעה בידיות איכותיות יותר יכולה להבטיח אריכות ימים וביצועים טובים יותר לאורך זמן.

שלושה יתרונות בולטים בהחלפת ידיות לארון מטבח

 1. שיפור הפונקציונליות: מלבד אסתטיקה, החלפת ידיות לארון מטבח יכולה גם לשפר את הפונקציונליות.  בהתאם לנוחות ולצרכים שלנו, ניתן לבחון את הגודל, הצורה והאחיזה של הידיות החדשות כדי להבטיח שהן נוחות לשימוש. ענף רהיטי המטבח התקדם משמעותית בשנים האחרונות, וכיום ניתן למצוא ידיות המעוצבות בצורה ארגונומית, וזה פשוט הופך את העבודה במטח לחוויה אחרת לגמרי.
   
 2. תהליך התקנה פשוט: בשונה מעבודות שיפוץ אחרות במטבח, החלפת ידיות לארון מטבח היא פשוטה יחסית. רוב העבודה היא למעשה בחירת הידיות המתאימות ביותר לניראות ולצרכים שלנו, ואילו ההתקנה היא יחסית פשוטה. מעבר לפשטות התהליך,גם מדובר בעלות מצומצת יחסית, וזאת בשונה מהחלפת שיש או כיור למשל.
   
 3. שינוי מרענן במחיר נמוך יחסית: החלפת ידיות למטבח מאפשרת לנו לקבל אווירה מרעננת מבלי להוציא כסף רב, לרוב גם מגיעה כחלק משדרוג נראות המטבח וכן, במסגרת חידוש ארונות מטבח (לרבות ציפוי).

לסיכום,

החלפת ידיות לארון מטבח היא לא רק עניין של ניראות, אלא גם תשפיע על הנוחות והפונקציונליות בעת עבודה במטבח. עם מגוון של מותגים וסגנונות, חשוב לבצע מחקר התחלתי מקיף לפני הבחירה, ואף מומלץ להיעזר באיש מקצוע, אשר יכול לספק לכם גם מחירים טובים על הידיות, גם להביא אותן בעבורכם וגם לבצע את עבודת הפירוק וההרכבה.