רכישה, שדרוג או תיקון, כדאי להשוות מחירים לפני שמזמינים

מחפש אחר מאוורר תקרה למטבח?

כשאנחנו משפצים בית או בונים בית חדש, לתחום של עיצוב מטבח יש חשיבות עצומה. בדרך כלל מדובר בחדר בו אנחנו משקיעים את מרבית כספנו על תהליך העיצוב, וכן אנחנו יוצרים תוכנית עיצוב הרבה יותר מפורטת מאשר במקרים אחרים. זה נובע הן מהעובדה שמדובר בחדר מרכזי בבית וכן מהעובדה שהאלמנטים השונים שמרכיבים אותו הם משמעותיים לא רק מבחינה פרקטית אלא גם מבחינת עיצוב. מן הסתם בתהליך של עיצוב מטבח אנחנו נשים לב ונתייחס לנקודות כגון, מבנה המטבח עצמו, האם הוא יהיה מטבח סגור או פתוח, באיזה סגנון נבנה את המטבח האם זה יהיה מטבח בסגנון כפרי צרפתי (פרובנס) או בסגנון אנגלי קלאסי ואולי בסגנון מודרני הייטקיסטי כפי שנהוג היום לעצב מטבחים חדשים. כמו כן עלינו להחליט כמה ארונות נבנה, היכן נמקם את מכשירי החשמל ואיפה יהיו ממוקמות הכיריים ומשטחי העבודה.

​מטבח מאוורר ומעוצב עם מאווררי תקרה מעוצבים

אך מעבר לכך עלינו לשים לב גם לפרטים אחרים, פרטים שלכאורה נראים קטנים אך הם משמעותיים מבחינת העיצוב והעבודה במטבח. למשל, אנחנו נמצא את עצמנו מתלבטים לא מעט האם להתקין מאווררים במטבח או מערכת מיזוג אוויר, היכן נמקם אותם ובאיזה אופן הם יהיו מעוצבים. חשוב לומר, בלא מעט מטבחים תעשייתיים, כלומר מטבחים של מסעדות, בתי קפה, וכן של מוסדות שונים, נהוג להתקין מאווררים ולא מערכות מיזוג אוויר ויש לכך שני הסברים, הראשון, מאוורר חוסך חשמל ולכן הוא חוסך גם בעלויות, ההסבר השני הוא, התקנת מאווררים גדולים, מאפשרים לא רק זרימה של אוויר גם סירקולציה שלו וכך הריחות השונים לא נשארים במקום אחד במטבח ונכנס כל הזמן אוויר חדש.

כיצד בוחרים מאווררים למטבח

מאחר ובעת עיצוב מטבח אנחנו מתייחסים לשתי נקודות עיקריות, יופי ופרקטיקה. מבחינת היופי, קרי העיצוב שלו, עלינו לדאוג שהמאוורר שלנו יהיה מעוצב באופן כזה שיתאים למטבח. מה זה אומר? הוא צריך להיות מותאם לצבעים של הארונות והשיש, אסור שהוא יהיה בצבע מנוגד כי אז אנחנו עלולים ליצור "קרקס של צבעים" במטבח מה שיפגע מאוד בעיצוב שלו. חשוב גם שהוא לא יהיה מאוורר תעשייתי ללא עיצוב, כי בכל זאת מדובר במטבח ביתי שאנחנו רוצים להעניק לו ייחוד משלנו. נקודה נוספת שעלינו להתייחס אליה היא הגודל שלו. זה גם קשור לעניין הפרקטי. מצד אחד יהיה נכון לרכוש מאווררים גדולים אשר מבחינה פרקטית יספקו זרימה של אוויר חדש לכל המטבח. מצד שני, לא נרצה שהוא ישתלט על המטבח ועל העיצוב שלו. לכן נצטרך לבצע התאמה לגודל של המטבח. מבחינה פרקטית, המאוורר צריך להיות עוצמתי עם אפשרויות בחירה שונות לעוצמת העבודה שלו, הוא צריך להיות מותקן במקום מרכזי כך שהאוויר יגיע לכל מקום, ורצוי שהוא לא יעשה רעש על מנת שנוכל לעבוד בצורה נוחה במטבח, מוזמנים להמשיך לטייל באתר שלנו "המטבח שלי" ולראות עוד מוצרים משלימים.